Τηλ: 210 9658 356

youtubeemail-icontwitterfacebook

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Τα "ΑΚΟΒΒάκια" ξαναχτυπούν..

Ο ΑΚΟΒΒ (Αθλητικός Κολυμβητικός Όμιλος Βάρης Βάρκιζας) συμμετείχε το Σαββατοκύριακο 9-11 Μαρτίου στους αγώνες της ΚΟΕ (Πρωτάθλημα) 10,11 και 12 ετών, με 15 αθλητές αυτής της ηλικίας.

Η Ελεονόρα Ζερουνιάν κατέκτησε 2 χρυσά στα 50μ ελεύθερο και στα 50μ ύπτιο στην κατηγορία 10 ετών. Ο Λάζαρος Καλλιαμπάκος κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο στα 100μ πρόσθιο και χάλκινο στα 200μ. πρόσθιο. Όλα τα παιδιά του Συλλόγου που συμμετείχαν έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.

Το προηγούμενο Σαββατοκύριακο, 3 Μαρτίου, τα μικρά του Συλλόγου, 8 και 9 ετών συμμετείχαν σε αγώνες που διοργάνωσε ο Πανελλήνιος ΓΣ  όπου οι μικροί κολυμβητές του ΑΚΟΒΒ κατέκτησαν 2 χρυσά και ένα αργυρό μετάλλιο και όλοι κατέκτησαν μία θέση στην 8αδα ανάμεσα σε 350 κολυμβητές.

Ο Αθλητικός Κολυμβητικός Όμιλος Βάρης Βάρκιζας δημιουργήθηκε πριν από 2,5 χρόνια και λειτουργεί σχολές από 4 ετών, κατηγορία μίνι (8-9 ετών), προ-αγωνιστική (10-12 ετών) και αγωνιστική (12 ετών και άνω), συμμετέχοντας σε όλες τις επίσημες διοργανώσεις της ΚΟΕ.

Οι προπονήσεις του Συλλόγου πραγματοποιούνται στό Κολυμβητήριο της  Σχολής Ευελπίδων.