Τηλ: 210 9658 356

youtubeemail-icontwitterfacebook 

 

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Ο Αστέρας Βάρης θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ στον όμιλο του..

Πριν απο λίγο πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Γ’ Εθνικής στη Φλώρινα, όπου καθορίσθηκαν οι όμιλοι και το πρόγραμμα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο. Στην περιοχή μας, ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ θα έρθει αντιμέτωπος με την ΑΕΚ στον 6ο όμιλο.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ ΒΑΡΗΣ θα παίξει για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής, οπότε η συμμετοχή της στη Football League έχει ιστορική σημασία για τους οπαδούς της Βάρης.

Ο συγκεκριμένος αγώνας δε ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ - ΑΕΚ θα ειναι ιδιαιτερης σημασίας μιας και όπως γράφει και το aek-live.gr "..τα περισσότερα στελέχη του συλλόγου είναι βαμμένοι μέχρι το κόκκαλο οπαδοί της ΑΕΚ! Μάλιστα τεχνικός διευθυντής της Βάρης είναι ο Γιώργος Φαμέλης, παλαίμαχος ποδοσφαιριστής της Ένωσης που διέπρεψε με την κιτρινόμαυρη φανέλα την τετραετία 1988-1991. Οπότε με μία παράφραση του γνωστού συνθήματος, στάζει μέλι (για την ΑΕΚ) η Βάρη του Φαμέλη."

Οι όμιλοι που προέκυψαν εχει ως ακολούθως:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

  • ΕΒΡΟΣ: Εβρος Σουφλίου
  • ΘΡΑΚΗ: ΠΑΟ Κόσµιου
  • ΚΑΒΑΛΑ: Αρης Ακροποτάµου, Ορφέας Ελευθερούπολης, Βυζάντιο Κοκκινοχώµατος, Νέστος Χρυσούπολης
  • ΔΡΑΜΑ: Δόξα Πετρούσας
  • ΣΕΡΡΕΣ: Πανσερραϊκός, Εθνικός Σιδηροκάστρου
  • ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ: Διγενής Λακκώµατος, ΠΟ Μουδανίων
  • ΚΙΛΚΙΣ: Εθνικός Αγιονερίου, Κιλκισιακός
  • ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας, Ηρακλής Αμπελοκήπων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

  • ΚΑΣΤΟΡΙΑ: Καστοριά, Κάστορας
  • ΚΟΖΑΝΗ: Κοζάνη
  • ΠΡΕΒΕΖΑ/ΛΕΥΚΑΔΑ: Κεραυνός Θεσπρωτικού, Εθνικός Φιλιππιάδας, Τηλυκράτης Λευκάδας, Πρέβεζα
  • ΚΕΡΚΥΡΑ: Ολυµπος Κέρκυρας
  • ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ: Θεσπρωτός
  • ΗΠΕΙΡΣ: Δόξα Κρανούλας
  • ΓΡΕΒΕΝΑ: Πυρσός Γρεβενών
  • ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ: Καµπανιακός, Οδυσσέας Κορδελιού, Δόξα Πενταλόφου
  • ΛΑΡΙΣΑ: Λάρισα, Οικονόµος Τσαριτσάνης

3ος ΟΜΙΛΟΣ

  • ΗΜΑΘΙΑ: Νάουσα, ΕΑ Παύλου, Λευκάδια Νάουσας
  • ΤΡΙΚΑΛΑ: Τρίκαλα
  • ΚΑΡΔΙΤΣΑ: ΑΟ Καρδίτσας
  • ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ: Λαµία, Αχιλλέας Δοµοκού
  • ΠΙΕΡΙΑ: Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
  • ΜΑΓΝΗΣΙΑ: Ρήγας Φεραίος
  • ΕΥΒΟΙΑ: ΑΟ Χαλκίδας, ΑΟ Κύµης
  • ΛΑΡΙΣΑ:  Μαχητής Τερψιθέας, Πυργετός, Δωτιέας Αγιάς, Αµπελωνιακός
4ος ΟΜΙΛΟΣ
  • ΑΡΤΑ: ΑΕ Καραϊσκάκης
  • ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ: Αρης Αιτωλικού, ΑΕ Μεσολογγίου
  • ΑΧΑΪΑ: Ατρόµητος Λάππα, Αχαϊκή, Εθνικός Σαγέικων
  • ΗΛΕΙΑ: ΠΑΟ Βάρδας, ΠΦΟ Πανόπουλου, Δόξα Ν. Μανωλάδας
  • ΑΡΚΑΔΙΑ: Παναρκαδικός
  • ΜΕΣΣΗΝΙΑ: Καλαµάτα, Μεσσηνιακός
  • ΑΡΓΟΛΙΔΑ: ΑΕ Ερµιονίδας, Παναργειακός, Πανναυπλιακός
  • ΚΟΡΙΝΘΙΑ: Κόρινθος
5ος ΟΜΙΛΟΣ
  • ΚΡΗΤΗ: Ατσαλένιος, Κισσαμικός, Ρούβας, Γιούχτας
  • ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Μύκονος
  • ΑΤΤΙΚΗ: Προοδευτική, Ατρόμητος Πειραιά, Ιωνικός, Πανελευσινιακός, Ολυμπιακός Λαυρίου, Δόξα Βύρωνα, Τράχωνες, Νέα Ιωνία, Εθνικός Αστέρας, Πεύκη

6ος ΟΜΙΛΟΣ

  • ΚΡΗΤΗ: Άγιος Νικόλαος, Ερμής Ζωνιανών, Ηρόδοτος, ΠΑΟ Κρουσσώνα
  • ΚΥΚΛΑΔΕΣ: Πανναξιακός
  • ΑΤΤΙΚΗ:  Θύελλα Ραφηνας, Περαμαϊκός, Αιγάλεω, ΑΕΚ, Κηφισιά, Ηλυσιακός, Περιστέρι, Μανδραϊκός, Αστέρας Βάρης, Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα